Wydarzenia

II INTEGRACYJNY RAJD PIESZY PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 28.09.2016 r. w Niepublicznym Przedszkolu „Bratek” w Laskowie odbył się II Integracyjny Rajd Pieszy Przedszkolaków z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Impreza rozpoczęła się od wspólnej zabawy w kole wszystkich przybyłych gości. Następnie dzieci ze wszystkich przedszkoli wyruszyły w drogą aby odnaleźć ukryte ziemniaki. Po powrocie na uczestników czekały ciepłe kiełbaski, słodkie przekąski oraz pyszna zupa dyniowa przygotowana przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Barlinku. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które na specjalnie przygotowanych stanowiskach mogły wykonać sałatkę owocową figurki z warzyw i owoców oraz pomalować twarz. Czas umilały nam również konkurencje sprawnościowe przygotowane przez panie nauczycielki oraz przez panów strażaków z OSP Przelewice. Pogoda dopisała, wszyscy dobrze się bawili, a na buziach dzieci gościł szeroki uśmiech. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu II Integracyjnego Rajdu Pieszego Przedszkolaków następującym sponsorom:

Wójt Gminy Przelewice,

Pan Maciej Boratyn „Piekarnia T W Boratyn”,

Pan Sławomir Mikoś „PHU Panel Dom”,

Prezes Zarządu Mariusz Bodnar,

Pani Katarzyna Lewandowska.

Dziękujemy za uczestnictwo w imprezie wszystkich przybyłym przedszkolom:

Przedszkole Miejskie Nr 1 w Barlinku

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Barlinku

Niepubliczne Przedszkole Językowe „W Wiśniowym Sadzie”

Akademia Malucha „Filokubino” w Barlinku

Małe Przedszkole w Rychnowie

Punkt Przedszkolny w Przelewicach

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Mostkowie

Do zobaczenia za rok.

 

KONTYNUACJA PROJEKTU „RÓWNE SZANSE I EDUKACJA RZEDSZKOLNA BEZ BARIER”

Po wakacyjnej przerwie kontynuowany jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt „Równe szanse i edukacja przedszkolna bez barier”. W jego ramach realizowane są 3 zadania tj.

 • prowadzenie dodatkowych zajęć specjalistycznych dla dzieci niepełnosprawnych (gimnastyka korekcyjna, trening kompetencji społecznych, metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, sensoplastyka, logo rytmika);
 • doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli przedszkola „Bratek”;
 • dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością.

Ponadto w ramach w/w projektu odbyło się szkolenie i superwizja kadry Niepublicznego Przedszkola „Bratek” z Panem mgr Jackiem Kielinem „Jak konstruować indywidualny program Edukacyjno- Terapeutyczny”.

 

LUDZIE O WIELKICH SERCACH – KOLEJNE PRZEDSIĘWZIĘCIE !

W dniu 02.09.2017 r. po raz kolejny „Ludzie o Wielkich Sercach” z firmy GASPOL S.A. wsparli Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Bratek” poprzez osobiste zaangażowanie, tym razem w „Jesienne porządki w Przedszkolu „Bratek”. W ramach akcji firma sfinansowała zakup, a jej pracownicy przeprowadzili prace montażowe domku gospodarczego, regałów i śmietników na terenie Niepublicznego Przedszkola „Bratek” w Laskowie. Podłoże pod domek  gospodarczy wykonała firma JPG Sp. z o.o. przedsiębiorstwo budowlane, natomiast grillowe przysmaki ufundowała firma Ozimek. Poza porządkowaniem terenu nie zabrakło sportowych zmagań. We wspólnej pracy i zabawie udział wzięli zaproszeni goście tj.:

 1. Garzyńska Anna – Przedstawiciel Wójta Gminy Przelewice, Referent ds. promocji gminy i współpracy z org. pozarządowymi,
 2. Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek”- Gągało Zofia,
 3. Światłowski Wojciech – Skarbnik Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek”,
 4. Dyrektor SPdP – Staszak-Sulikowska Karolina,
 5. Dyrektor NDOREW – Michno Izabela.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom oraz Pani Sołtys Laskowa Teresie Sędłak za udostępnienie grilla.

Dyrektor NP „Bratek”

Jerzy Drobotko

NAUCZYCIELE KONTRAKTOWI

25 sierpnia 2017r. odbył się egzamin, po którym kolejni nauczyciele Niepublicznego Przedszkola „Bratek” uzyskali stopień awansu zawodowego – nauczyciela kontraktowego:

Agata Zawadzka – nauczyciel – wychowawca
Dorota Wiśniewska – pedagog –  terapeuta
Diana Kowalewska – nauczyciel – wychowawca
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

E. Malicka

FESTYN RODZINNY „BRATKOWA FAMILIA”

Dnia 08.06.2017 r. w NP „Bratek” w Laskowie odbył się cykliczny festyn łączący w sobie trzy imprezy: Dzień Dziecka, Dzień Sportu, Dzień Mamy i Taty. Celem spotkania była aktywizacja i integracja środowiska lokalnego oraz kształtowanie postaw i zachowań prorodzinnych. Zaproszonych gości przywitał dyrektor NP „Bratek” Jerzy Drobotko, który złożył dzieciom i ich rodzicom życzenia i zapowiedział niespodziankę w postaci baniek mydlanych, które wręczała pani prezes SPD „Bratek” Zofia Gągało. Festyn prowadziła pani Katarzyna Stanisławska. Uroczystość uświetnił występ zespołu z Dolic „Złota Jesień” po przewodnictwem pana Daniela Nowackiego wraz z wychowankami z Gminnego Ośrodka Kultury w Przelewicach. Zespół dla wszystkich rodziców zaśpiewał tradycyjne „100 lat” ,a następnie porwał wszystkich do tańca integracyjnego „Bałkanica”. Dla dzieci, rodziców i gości przygotowane były stoiska: „Mała duża piękność” – Zakład Fryzjerski „D’Vine” pani Marty Gerbich – Runo i pani Marzeny Kędzior, które zafundowały uczestnikom imprezy wyczesane fryzury i kolorowe aplikacje we włosy; „Stylizacja paznokci”, które upiększała pani Diana Kowalewska; „Szaszłykarnia i soki owocowe”, które wspólnie przygotowywali nauczyciele, wolontariusze, rodzice i ich dzieci; „W warsztacie”, w którym zwijano kable, segregowano narzędzia, wbijano gwoździe, piłowano deski; „Gimnastyka, Zumba i Joga”; „Sałatka jarzynowa” – wspólne krojenie sałatki – integracja rodziców i dzieci. W przerwie między tańcami i konkursami można było skosztować wyśmienitej kiełbaski, której sponsorem był prezes Zakładu Mięsnego „Ozimek” pan Robert Ozimek oraz przedstawiciel firmy pan Adam Kiernicki. Do kiełbaski był pyszny chlebek ufundowany przez Państwa Teresę i Waldemara Boratyn z Barlinka. Słodkim upominkiem dla dzieci były lody zakupione przez wójta gminy Przelewice pana Mieczysława Mularczyka. Zwieńczeniem zabawy była wspólna pamiątkowa fotografia całej „Bratkowej Familii”.

Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim uczestnikom, sponsorom, wolontariuszom z PG nr 1 w Barlinku pod opieką pani Ewy Musolf oraz pani sołtys Laskowa pani Teresie Sędłak za udostępnienie pomieszczeń kuchennych i gospodarczych.

Podziękowania dla wszystkich pracowników NP „Bratek” za zaangażowanie oraz przygotowanie festynu.

Organizatorzy:

Agnieszka Milewska, Beata Nawolska, Paulina Bartczak

 

Chcielibyśmy w tym miejscu wspomnieć niedawno tragicznie zmarłego Artura Lewandowskiego, którego wspólnie z kolegami z klubu motocyklowego „Blue Knight” gościliśmy na zeszłorocznym festynie i umówieni byliśmy również w tym roku. Niestety życie pisze różne scenariusze…

Jerzy Drobotko

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

Dnia 31.03.2017r. w NP ,,Bratek” w Laskowie odbyło się spotkanie rodziców z Panią Magdaleną Kumor z okazji ,,Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa”. Rodzice mieli okazję obejrzeć poruszający film pt. ,,Iskierka” oraz wymienić się doświadczeniami z Panią Magdą, która jest zarówno Prezesem Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa ,,Iskierka” w Szczecinie oraz mamą wychowującą dziecko z Zespołem Downa. Spotkanie z p. Magdaleną pobudziło rodziców do kilku obiecujących pomysłów.

Dyrektor NP ,,Bratek” – Pan Jerzy Drobotko oraz Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom ,,Bratek” – Pani Zofia Gągało podziękowali rodzicom i Pani Magdzie za przyjęcie zaproszenia i podzielenie się swoimi emocjami oraz wizją współpracy.

(Film obejrzeć można w serwisie VOD TVP1).

Nauczyciele Niepublicznego Przedszkola „Bratek”

Paulina Bartczak

Beata Nawolska

Agnieszka Milewska

Renata Witkowska

Dzieci z Zespołem Downa – artykuł

Refleksje rodziców dzieci z Zespołem Downa

BAL KARNAWAŁOWY

9 lutego w Przedszkolu „Bratek” w Laskowie bawiliśmy się wspólnie na corocznym Balu Karnawałowym. W tym roku także nie obyło się bez licznych atrakcji. Choć na chwilę mogliśmy przenieść się do magicznej krainy pełnej smoków, rycerzy, księżniczek, piratów i superbohaterów. Nie zabrakło również policjantów, strażaków, żołnierzy, zwierzaków i wielu innych postaci.

Odwiedziła Nas Fizia Kieszonka, która przygotowała wiele ciekawych rekwizytów i zabaw. Były pląsy i tańce, zabawy przy muzyce, zabawy z chustą animacyjną i oczywiście ukochane bańki mydlane. Dodatkową niespodzianką dla Naszych Przebierańców było malowanie twarzy oraz zwierzaki wykonane z baloników.

Wszyscy chętnie uczestniczyli w wesołych tańcach. Wspólna zabawa dostarczyła Nam wiele radości i miłych wrażeń, a następny bal już za rok…

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych karnawałowych strojów.

Aleksandra Wiśniewska, Agnieszka Jarosz

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Smerfy, Motylki i Tuptusie spędziły dziś cudowny czas ze swoimi Babciami i Dziadkami. Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki  zaprezentowały wspaniały występ, podczas którego nie zabrakło uśmiechu, gromkich braw, a także łez wzruszenia. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie a w imieniu naszych Wychowanków za to, ze Jesteście 🙂

JASEŁKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 20 grudnia dzieci z NP „Bratek” zostały zaproszone na jasełka Bożonarodzeniowe przedstawione przez dzieci i młodzież z Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach pod kierownictwem pana Daniela Nowackiego. W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz pięknej scenerii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Młodzi aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtwarzali swoje role. W scenariusz jasełek zostały przepięknie wplecione kolędy i pastorałki śpiewane przez młodych aktorów oraz małych przedszkolaków z Przedszkola Gminnego w Przelewicach. Kiedy część artystyczna dobiegła końca wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa oraz podziękowania z rąk wójta gminy Przelewice pana Mieczysława Mularczyka, który wszystkim złożył świąteczno-noworoczne życzenia i zaprosił na słodki poczęstunek. Kolejną niespodzianką  był występ zespołu „Złota Jesień”, który porwał swoją muzyką nasze przedszkolaki do tańca.

            Pragniemy z całego serca podziękować wójtowi gminy Przelewice panu Mieczysławowi Mularczykowi za to, że mogliśmy bezpiecznie i wygodnie dotrzeć na miejsce a młodym aktorom, zespołowi i osobom przygotowującym program artystyczny wielkie podziękowania za magiczną i świąteczną atmosferę.

Beata Nawolska, Agnieszka Milewska

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

W ostatnim czasie, miały miejsce różne ciekawe wydarzenia w naszym przedszkolu. Chcielibyśmy podzielić się kilkoma z nich, ukazując zdjęcia naszych bratkowych wychowanków podczas pracy.
5 grudnia wszystkie grupy przedszkolne brały udział w ubieraniu choinki na holu przedszkolnym oraz wspólnej zabawie przy świątecznych piosenkach. Świąteczny nastrój widać również w przestrzennych pracach – kolorowe ciasteczka na choinkę z masy solnej oraz choinka z rolek po papierze toaletowym. Prace wyszły wspaniałe, a przy okazji nasi wychowankowie doskonale się bawili. Wprowadzeniem do ubierania choinki w sali było przedstawienie o Świętym Mikołaju i smutnej choince. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci dekorowały choinkę kolorowymi bombkami, które powstały na zajęciach plastycznych.

WIEŚCI OD PRZEDSZKOLAKÓW Z BARLINKA

Nasze Przedszkolaki uczestniczyły ostatnio w fantastycznych wydarzeniach, które stały się tradycją naszego przedszkolnego życia. Celebrowaliśmy Dzień Pluszowego Misia pięknym portretem Misia, wspólną zabawą z Misiami z Barlineckiego Ośrodka Kultury oraz piknikiem. Następnie ogarnięci Andrzejkową magią przelewaliśmy wosk niecierpliwie czekając na efekty naszych wróżb. A czekając na Mikołaja 6 grudnia ubraliśmy piękną choinkę. Wszystkie wydarzenia sprawiły dzieciom dożo radości
🙂 a kolejne przed nami…

MIKOŁAJKI 2016

Dnia 6 grudnia w NP „Bratek” w Laskowie odbyły się Mikołajki. Jak co roku odwiedzili nas uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Barlinku wraz z opiekunem panem Andrzejem Rudnickim. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor przedszkola pan Jerzy Drobotko oraz prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek” pani Zofia Gągało, która wręczyła przedszkolakom kosz słodyczy. Do życzeń mikołajkowych dołączył się wójt gminy Przelewice pan Mieczysław Mularczyk, pani Anna Garzyńska i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Przelewicach, którzy obdarowali dzieci czekoladowymi mikołajami i świetną zabawą w rytm zimowych piosenek.

Wychowankowie uczestniczyli w przygotowanym programie artystycznym rozwiązując zagadki, śpiewając piosenki, malując przygotowane przez śnieżynki bombki. Każde dziecko wrzuciło do skrzynki list, który napisało do Mikołaja. Wspólnym okrzykiem dzieci przywołały Mikołaja, który każdemu przedszkolakowi wręczył wymarzony prezent.

Pragniemy z całego serca podziękować pani Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek”, panu Wójtowi, młodzieży, nauczycielom oraz dyrekcji szkoły za przyniesione prezenty i wspólną zabawę.

Organizatorzy: Beata Nawolska, Agnieszka Milewska

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Został on ustanowiony przez Sejm RP na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Uchwałę w tej sprawie podjęto 6 listopada 2014 r.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka ma przypominać „szczególny wkład i rolę Polski w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka”. W uchwale, która go ustanowiła podkreślono, że to Polska była inicjatorem uchwalenia konwencji – najważniejszego na świecie dokumentu chroniącego prawa dzieci.

Konwencja o prawach dziecka przyjęta została przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r.

Konwencja składa się z preambuły i 54 artykułów, w których zostały spisane najważniejsze prawa, przysługujące każdemu małemu człowiekowi (do ukończenia 18 roku życia).

Do podstawowych praw dziecka należą m.in. prawo do wychowywania w rodzinie, prawo do wyrażania własnych poglądów, prawo do edukacji i godziwych warunków życia. Katalog praw i wolności obejmuje prawa cywilne, socjalne, kulturalne, polityczne i z założenia w niewielkim zakresie uwzględnia prawa ekonomiczne (dziecko powinno się uczyć, a nie pracować).

Poniżej przedstawiamy publikację z omówionymi artykułami Konwencji oo Prawach Dziecka

KONWENCJA O PRAWACH DZIECKA – publikacja

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

16 listopada obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Tolerancja – (od łac. tolerare = znosić, wytrzymywać) oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania choćby były całkowicie odmienne od naszych własnych, albo zupełnie z nimi sprzeczne. Tolerancja nie jest kwestią instynktu, lecz świadomości. Często pewne zachowania nietolerancyjne mogą wynikać z niewiedzy, stereotypów czy też mitów krążących w społeczeństwie.

Życzymy aby Międzynarodowy Dzień Tolerancji był dla wszystkich dniem akceptacji inności, dniem porozumiewania się.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ MÓZGOWEGO PORAŻENIA DZIECIĘCEGO

1 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego, w związku z tym poniżej przedstawiamy artykuł zawierający najważniejsze informacje o MPD.

Artykuł o Mózgowym Porażeniu Dziecięcym

 

„I Integracyjny Rajd Pieszy Przedszkolaków”

Dnia 29.09.2016 r. w placówce NP „Bratek” w Laskowie odbył się rajd pieszy zorganizowany po raz pierwszy dla przedszkoli z gmin Barlinek i Przelewice. Frekwencja i pogoda dopisały. Imprezę otworzył integracyjny taniec pt. „Przedszkole drugi dom”. Poszczególne grupy dzieci wyruszyły w trasę – ich zadaniem było odnalezienie kolorowych ziemniaków. Po ukończonym zadaniu przyszedł czas na wykonanie jesiennych prac. Czas umiliły konkurencje przygotowane przez OSP Przelewice i Nadleśnictwo Barlinek. Po wyczerpujących konkurencjach dzieci udały się na poczęstunek: pieczoną kiełbaskę, ziemniaki i coś słodkiego. Zabawa była przednia, humory dopisywały. Zapraszamy za rok 🙂

RADA SZKOLENIOWA – 17.05.2016

 Kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu

autyzm

W kwietniu jesteśmy „Na niebiesko dla autyzmu”

„Nie bądź zielony w temacie” 🙂

Artykuły nt. autyzmu:

 1. Autyzm w świetle literatury
 2. Charakterystyka rozwoju dziecka autystycznego
 3. Przyczyny, diagnoza i terapia autyzmu
 4. O dzieciach z autyzmem opowiadają rodzice

Zakończenie akcji – teraz już nie jesteśmy „zieloni” w temacie 🙂

„POZNAJ ZANIM OCENISZ” – 29.04.2016

POZNAJ, ZANIM OCENISZ – informacja na portalu barlinek24.pl

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

DZIEŃ WIOSNY W LASKOWIE – 21.03.2016

Dnia 21.03.2016 r. przedszkole „Bratek” uroczyście witało nadejście wiosny. Wraz z grupą zaproszonych przedszkolaków z przedszkola z Przelewic pod kierunkiem pani Moniki Górniak oraz pani Iwony Gąsiorowskiej powitaliśmy ją uroczystym i barwnym korowodem wokół przedszkola oraz przejściem ulicą Laskowa. Swoją obecnością zaszczyciła nas także prezes Stowarzyszenia pani Zofia Sobczak. Po drodze napotykaliśmy na widoczne już oznaki nadejścia wiosny takie jak: rosnące przebiśniegi, krokusy oraz pojawiające się pierwsze pąki na drzewach. Nie zabrakło oczywiście wspólnych zabaw i pląsów a także zagadek o wiośnie. Wszystkim w tym dniu dopisywały znakomite humory i zza chmur na chwilę wyjrzało słońce.

Po tych wszystkich emocjonujących zabawach wszyscy udaliśmy się na przepyszne kiełbaski z grilla oraz na słodki poczęstunek.

Jak zawsze, przy dobrej zabawie czas szybko mija ale cieszymy się, że wiosna zagościła u nas na dobre.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

Bratkowe przedszkolaki z Laskowa spotkały się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego Nr 2 „Pod Topolą” w Barlinku. Dzieci były zachwycone swoimi nowymi kolegami i koleżankami. Bardzo szybko znaleźli wspólne zajęcia. Miały również okazję wspólnie zatańczyć.

 

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas zabaw i radości 🙂 dla naszych przedszkolaków. Tego dnia zawitła do nas Fizia Kieszonka, która rozbawiła wszystkich uczestników. Były różnego rodzaju konkurencje, tańcevi zabawy. Została wybrana Komisja oceniająca konkurencje w składzie: Dyrektor Jerzy Drobotko, Pani Prezes Zofia Sobczak, Wojciech Światłowski oraz Justyna Patyk – Chabowska, która przyznawała nagrody dla zwycięzców kategorii np. najciekawszy strój, najlepszy tancerz-tancerka itp. Wyłonili również Króla i Królową balu, którymi zostali Fabian Marczak i Malwina Maciejewska. Wszyscy podczas balu bawili się doskonale.

ŚWIĄTECZNA CHOINKA – WSPÓLNIE Z RODZICAMI

Dzieci z grupy przedszkolnej SMOKI i ZUCHY mogą już pochwalić się świąteczną choinką, Przedszkolaki z chęcią współtworzyły ozdoby na choinkę i dumnie prezentowały swoje prace na zielonym drzewku. W zajęciach tych uczestniczyli rodzice, którzy wspólnie z dziećmi brali udział w przygotowaniach ozdób, łańcuszków, bombek itp., Następnego dnia dzieci też nie próżnowały, tylko od rana z chęcią pomagały przy świątecznych wypiekach. Naszymi ciasteczkami mogliśmy poczęstować Panią Asię oraz Dominika, którzy w tym dniu odwiedzili nasze przedszkole „Bratek”.

MIKOŁAJKI 2015

Dnia 07.12.2015r w NP „Bratek” w Laskowie odbyły się Mikołajki, które dla naszych dzieci zorganizowała młodzież wraz z wychowawcami klas z ZSP nr 1 w Barlinku, którego Samorząd prowadzony przez Panią Izabelę Leszczyńską i Pana Andrzeja Rudnickiego zbierał fundusze wśród społeczności szkolnej. Uczniowie z kabaretu „Nieogarnięci” , którego opiekunem jest Pani Izabela Ziobrowska przedstawili krótką scenkę o tematyce świątecznej. Czas umilał nam grający na organach Janek, a Śnieżynki śpiewały kolędy. Najwięcej radości sprawiło dzieciom pojawienie się Św Mikołaja, który dla każdego wychowanka miał wspaniały prezent.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Anna Garzyńska oraz Marian Świderski z Urzędu Gminy w Przelewicach, prezes SPD „Bratek” Zofia Sobczak i dyrektor NP „Bratek” Jerzy Drobotko oraz opiekun młodzieży z ZSP nr 1 Urszula Piotrowicz.

Chcielibyśmy w imieniu kadry NP „Bratek” i naszych podopiecznych z całego serca podziękować za zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości, a uśmiech na twarzach naszych dzieci niech będzie dowodem wdzięczności za Waszą hojność i wsparcie.

DZIEŃ MISIA

Dnia 24 listopada 2015r. Niepubliczne Przedszkole „Bratek” obchodziło święto Dnia Misia. Z tej okazji udaliśmy się autobusem do sali zabaw Zik-Zak. Tam mogliśmy spotkać się z Kubusiem Puchatkiem i spędzić z nim miło czas. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego uroczystego i pełnego emocji dnia.

WIEŚCI Z LASKOWA

Od września w naszym przedszkolu miały miejsce różne, ciekawe wydarzenia.

Bratkowe przedszkolaki zwiedziły Laskowo, relaksowały się na hamaku oraz konsumowały świeże, jesienne jabłka. Poza tym przygotowały sałatkę owocową, warzywną i sok z dyni. Świętowaliśmy również urodziny Tosi.

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA W „BRATKU”

7.10.2015r. Niepubliczne Przedszkole Specjalne „Bratek” w Laskowie świętowało Dzień Pieczonego Ziemniaka. Swoją obecnością zaszczyciły nas przedszkolaki z oddziału przedszkolnego Przedszkola Miejskiego nr 1. Dojechały również nasze przedszkolaki z Szosowej. Całą uroczystość rozpoczęliśmy od krótkiej historii ziemniaka oraz jesiennego quizu. Wszystkie dzieci brały udział w zbieraniu ziemniaków, ziemniaczanym slalomie oraz rzucie do celu. Chętni uczestnicy robili ziemniaczane stworki, wykazując się przy tym ogromną wyobraźnią. Każda z grup przygotowała hasła i okrzyki, które miała okazję zaprezentować. Nie obeszło się także bez ziemniaczanych pieczątek, służących nam jako punktacja. Nie było jednak przegranych, ponieważ wszyscy wspaniale się bawili i zasłużyli na nagrody. Za wytrwałość, dobry humor i wspaniałą atmosferę wszystkie przedszkolaki otrzymały medale oraz słodkości. Po wyczerpujących konkurencjach udaliśmy się na ciepłą herbatę, kiełbaski z grilla oraz ciasta, które upieczone zostały przez rodziców naszych wychowanków. Pomimo wietrznej pogody wszyscy byli uśmiechnięci, a zabawa była przednia.

Dziękujemy za wspaniałe towarzystwo przedszkolaków z Leśnej, pomoc wolontariuszy oraz zaangażowanie rodziców w pieczenie ciast.

SZKOLENIE VB-MAPP

NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016 W NIEPUBLICZNYM PRZEDSZKOLU ,, BRATEK”

1 września 2015 r. rozpoczął się kolejny rok szkolny. Dla dzieci, rodziców, nauczycieli oraz opiekunów jest on wyjątkowy ze względu na miejsce. Otóż Niepubliczne Przedszkole ,,Bratek” rozpoczęło swoją działalność w nowej siedzibie w Laskowie. 8 grup przedszkolnych będzie uczyło się w pięknych, kolorowych salach . Drugim miejscem, gdzie uczą się nasze przedszkolaki jest budynek przy ulicy Szosowej 2 b w Barlinku. Uroczyste przecięcie wstęgi przez Starostę Powiatu Myśliborskiego Arkadiusza Janowicza , Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego ,Wójta Przelewic Mieczysława Mularczyka, Prezesa Stowarzyszenia Zofię Sobczak oraz Dyrektora Niepublicznego Przedszkola ,, Bratek ”   Jerzego Drobotko zainaugurowało nowy rok szkolny. Jesteśmy pewni, że będzie to rok pełen sukcesów, miłych niespodzianek a także ciekawych doświadczeń.

AWANS ZAWODOWY TRWA

Dnia 26. sierpnia 2015r. pracownicy Niepublicznego Przedszkola „BRATEK” ubiegający się o stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego przystąpili do rozmowy kwalifikacyjnej przed komisją, w skład której wchodzili:

Dyrektor Dyrektor NP Jerzy Drobotko i NDOREW Izabela Michno oraz nauczyciele dyplomowani – opiekunowie stażu: Beata Nawolska, Wojciech Światłowski

W tym roku stopień nauczyciela kontraktowego uzyskali:

Ewa Kociubińska, Agnieszka Wojdyło

Wszyscy nauczyciele spełnili wymagania formalne, wyczerpująco przedstawili sprawozdania

z przebiegu stażu oraz odpowiedzieli na trudne – nie rzadko, pytania komisji.

Dyrekcja Placówki życzy wszystkim nauczycielom dalszego efektywnego rozwoju zawodowego oraz sukcesów i zadowolenia z pra

AWANS ZAWODOWY NAUCZYCIELI – EGZAMIN

Dnia 21. sierpnia 2015r. w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Bratek” odbył się egzamin nauczycieli zatrudnionych w Niepublicznym Dziennym Ośrodku Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym i Niepublicznym Przedszkolu „Bratek”.

Egzamin był ostatnim etapem w procedurze uzyskania awansu zawodowego – stopnia nauczyciela mianowanego.

Lista nauczycieli, którzy odbyli egzamin.

 1. Karolina Staszak-Sulikowska,
 2. Ewa Jałoszyńska,
 3. Małgorzata Stadnik,
 4. Alina Bartosik.

Komisję egzaminującą tworzyli Prezes Stowarzyszenia Zofia Sobczak, Dyrektor NDOREW Dyrektor Izabela Michno, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Bratek” Jerzy Drobotko oraz eksperci: Lidia Anna Pyżynska, Jolanta Talaska i Małgorzata Cheba.

Każdy z nauczycieli biorących udział w egzaminie zakończył go pozytywnie. Serdecznie gratulujemy uzyskania zdobytych tytułów oraz życzymy ciągłych sukcesów zawodowych!

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

WIZYTA W ZOO – RENICE

Dnia 24 czerwca 2015 roku odbyła się wycieczka końcowo roczna dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Bratek”. Pogoda nie była zbyt zachęcająca, ale humory wszystkim dopisywały.

Dzieci poznały mieszkańców ZOO – wielobarwne papugi, egzotyczne ptaki, małpki, kucyki, kangury, szopy, nutrie, kozy i dumną lamę, które wychodziły ochoczo ze swoich zagród by otrzymać od dzieci smakołyki w postaci owoców i warzyw.

Zwieńczeniem wspólnego pobytu były grillowane kiełbaski przygotowane przez właściciela obiektu oraz zabawy integracyjne z udziałem wszystkich grup przedszkolnych.

W imieniu wszystkich przedszkolaków chcieliśmy serdecznie podziękować Państwu Barbarze i Andrzejowi Dykiert za udostępnienie nam tak urokliwego miejsca.

IV MINI IGRZYSKA OLIMPIJSKIE PRZEDSZKOLAKÓW” W MOSTKOWIE

12 czerwca wraz z naszymi przedszkolakami ( grupą: Misie i Krasnoludki) wybraliśmy się do Mostkowa, aby uczestniczyć w „IV mini igrzyskach olimpijskich przedszkolaków z gminy Barlinek”. Uroczystość rozpoczęła się zapaleniem znicza olimpijskiego i uroczystym ślubowaniem. Każda z grup prezentowała się za pomocą rymowanek i haseł. Hasło naszej drużyny to:

DZISIAJ SUPER OLIMPIADA!

GRUPA BRATKÓW DOJECHAŁA,

BRATKI, BRATKI SUPER SĄ

I IGRZYSKA WYGRAĆ CHCĄ!!!

Braliśmy udział w różnych konkurencjach sportowych. Nasze przedszkolaki walczyły bardzo dzielnie i z uśmiechem na twarzy wykonywały wszystkie zadania. Pomiędzy konkurencjami były zabawy muzyczno – ruchowe, występy grupy tanecznej Małej Formacji z Mostkowa oraz zespołu „Promyczki”. Wszyscy zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek. Na zakończenie zostały wręczone dyplomy i puchary.

Na podium stanęli:

I Miejsce – „Pracowite Pszczółki” Szkoła Podstawowa w Mostkowie

I Miejsce – „Misie i Krasnoludki” Niepubliczne Przedszkole „Bratek”

II Miejsce – „Kotki” Przedszkole Miejskie Nr 2 „Pod Topolą”

III Miejsce – „Biedronki” Przedszkole Miejskie Nr 1

IV Miejsce – „Zima” Niepubliczne Przedszkole Językowe „W Wiśniowym Sadzie”

Bardzo dziękujemy za zaproszenie organizatorom i do zobaczenia za rok! To była wspaniała zabawa.

nauczyciel – wychowawca Paulina Bartczak

DZIEŃ SPORTU / DZIEŃ DZIECKA

O tym, jak ważny jest ruch w życiu małego dziecka nie trzeba nikogo przekonywać. Uprawianie sportu daje mnóstwo radości, uczy wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnych słabości i wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole.

Mając na uwadze walory aktywnego spędzania czasu Niepubliczne Przedszkole BRATEK zorganizowało 17.06.2015r Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka. Na imprezę zorganizowaną na “Bratkowym Wzgórzu” zostali zaproszeni rodzice wychowanków przedszkola.

Wspólnie bawiliśmy się podczas konkurencji sportowych grupowych, na które składały się: wyścig wężyków, sztafeta z piłką, przekładanie piłeczek, bieg z dzieckiem na rękach oraz przeciąganie liny. Tę ostatnią konkurencję wśród dzieci wygrały dziewczynki, zmagając się w przeciąganiu liny z chłopcami. Natomiast rywalizacja między dorosłymi zakończyła się sukcesem Mam, które zdominowały sprytem i siłą konkurujące z nimi nauczycielki. GRATULJEMY!

Bezkonkurencyjną atrakcją okazały się wspólne tańce oraz malowanie twarzy.

Dzieci miały również możliwość uczestniczenia w konkurencjach sportowych indywidualnych, takich jak: rzut do celu, kręgle, zabawy z chustą animacyjną, rzut do kosza, skoki na piłce, malowanie kredą oraz skoki na trampolnie.

W trakcie imprezy uczestnicy mogli odpocząć na kocach lub w cieniu parasoli delektując się zdrowymi przekąskami w formie owocowych szaszłyków, owoców w wafelkach lub kubeczkach czy też świeżo wyciśniętych soków owocowych.

Zorganizowano również poczęstunek w forme kiełbasek z ogniska.

Słodką atrakcją dla dzieci była wata cukrowa.

Niezapomniane przeżycia zawdzięczamy Strażakom i Policjantom, którzy zaszczycili “Bratkowe Wzgórze” swoją obecnością prezentując samochody i sprzęt. Dzieci miały możliwość “zwiedzić” wozy, strażacki i policyjny oraz wziąć udział w prezentacji strażackiej gaśnicy.

Uwieńczeniem tego dnia było wręczenie medali dla dzieci oraz rodziców, które były symbolem podziękowań i gratulacji za uczestnictwo w imprezie.

Pamiątką wspólnie spędzonego czasu są przepiękne zdjęcia, natomiast chęć dzieci do uczestnictwa w tego typu akcjach jest dowodem radosnych przeżyć i konieczności organizowania podobnych imprez.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację tego wydarzenia

SPOTKANIE Z PANEM LEŚNICZYM

W środę jedenastego lutego odwiedził nas w przedszkolu Pan leśniczy. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści Pana Marcina. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o ptakach, ich dokarmianiu podczas zimy i innych zwierzętach mieszkających w lesie.

W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas przedszkolaki obdarowały Pana leśniczego swoimi pracami. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.