Galeria

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA PRZEDSZKOLAKÓW

LUDZIE O WIELKICH SERCACH RUSZYLI DO AKCJI

Po raz kolejny przedstawiciele firmy Gaspol z Barlinka zorganizowali akcję na rzecz wychowanków Stowarzyszenia „Bratek”. Tegoroczna – nosiła nazwę „Integrowanie przez grillowanie”.

W sobotnie przedpołudnie 29 sierpnia wspólnie z pracownikami „Bratka” oraz firmy JPG, ludzie o wielkich sercach zbudowali „Kącik grillowy”, zamontowali zakupione przez firmę Gaspol ławki i kosz na śmieci. Kącik ten niewątpliwie podniesie poziom atrakcyjności form spędzania wolnego czasu. Dzieci i młodzież z „Bratka” będą miały możliwość również praktycznej nauki przygotowywania posiłku w stylu barbecue.

Wszystkie działania podczas sobotniej akcji miały tradycyjnie charakter wolontariacki, a w pracach uczestniczyły całe rodziny. Nikt się nie nudził, dla każdego znalazło się jakieś zajęcie: układanie kostki polbrukowej, skręcanie grilla, porządkowanie terenu oraz przygotowanie boiska do gry w siatkówkę. W ramach akcji Gaspol ufundował również zestaw piłek sportowych oraz siatkę do gry.

Zwieńczeniem dnia ciężkiej, ale i jednocześnie przyjemnej pracy był grill oraz mecz siatkówki, w którym stanęli do rywalizacji Pracownicy Gaspolu i „Bratka”. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem – 2:2.

Całość wydarzenia nadzorowali jego inicjator Grzegorz Górniak, dyrektor „Gaspol” Piotr Janic oraz dyrektorzy placówek Karolina Staszak – Sulikowska (Szkoła Przysposabiająca do Pracy), Izabela Michno (NDOREW), Jerzy Drobotko (NP „Bratek”) oraz Prezes SPD „Bratek” Zofia Sobczak.

„Bratki” serdecznie dziękują wszystkim przybyłym i zaangażowanym w akcję.

AWANS ZAWODOWY NAUCZYCIELI – EGZAMIN

Dnia 21. sierpnia 2015r. w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Bratek” odbył się egzamin nauczycieli zatrudnionych w Niepublicznym Dziennym Ośrodku Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym i Niepublicznym Przedszkolu „Bratek”.

Egzamin był ostatnim etapem w procedurze uzyskania awansu zawodowego – stopnia nauczyciela mianowanego.

Lista nauczycieli, którzy odbyli egzamin.

  1. Karolina Staszak-Sulikowska,
  2. Ewa Jałoszyńska,
  3. Małgorzata Stadnik,
  4. Alina Bartosik.

Komisję egzaminującą tworzyli Prezes Stowarzyszenia Zofia Sobczak, Dyrektor NDOREW Dyrektor Izabela Michno, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Bratek” Jerzy Drobotko oraz eksperci: Lidia Anna Pyżynska, Jolanta Talaska i Małgorzata Cheba.

Każdy z nauczycieli biorących udział w egzaminie zakończył go pozytywnie. Serdecznie gratulujemy uzyskania zdobytych tytułów oraz życzymy ciągłych sukcesów zawodowych!

BRATEK” WYRÓŻNIONY PRZEZ FUNDUSZ SPOŁECZNY NOTARIATU

W dniu 26.11.2014 r. Fundusz Społeczny Notariatu po raz IV przyznał grant organizacjom pozarządowym. W tym roku o grant ubiegało się ok. 240 organizacji.     Wśród pięciu nagrodzonych laureatów znalazło się Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „BRATEK”, które zgłosiło projekt „Wspieranie dostępu osób z niepełnosprawnością do wielospecjalistycznej diagnozy i rehabilitacji”. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.

W imieniu Stowarzyszenia nagrodę odebrali przedstawiciele Stowarzyszenia:

Jerzy Drobotko
Wojciech Światłowski
Karolina Pietrzycka
Jolanta Nogalska

Serdecznie dziękujemy Funduszowi Społecznemu Notariatu za docenienie i wyróżnienie naszych działań.

SPOTKANIE Z PANEM JÓZEFEM OSIŃSKIM, PODPORUCZNIKIEM, ŻOŁNIERZEM W STANIE SPOCZYNKU

Wychowankowie NDOREW spotkali się 13 listopada br. z podporucznikiem Józefem Osińskim. Okazją do tego spotkania były obchody 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Poprosiliśmy Pana Józefa o opowieść o dawnych czasach wojny, w które uczestniczył jako młody, 22-letni żołnierz. Jego opowieści bardzo nas zainteresowały i poruszyły. Jesteśmy zaszczyceni mając okazję do wysłuchania świadka historycznych wydarzeń, które miały wpływ na losy naszej Ojczyzny. Na pamiątkę naszego spotkania wręczyliśmy naszemu Gościowi własnoręcznie wykonany order i pamiątkowy dyplom

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH – NDOREW

31 października br. dzieci z klas 1 – 3 szkoły podstawowej, uczące się w naszym Ośrodku, zorganizowały wystawę swoich prac plastycznych. Na Sali gimnastycznej została przygotowana prezentacja prac wykonanych różnymi technikami. Przewodnimi motywami były postace ludzkie i zwierzęce, świat otaczający dziecko i to, jak ono je postrzega. Prace są pełne koloru, pomysłowo wykonane, pozwalające bliżej poznać każdego małego artystę.

Na otwarciu wystawy byli obecni pani prezes Zofia Sobczak, pani dyrektor Izabela Michno oraz wszyscy wychowankowie NDOREW.

Pracę będą zdobić korytarze naszego Ośrodka przez kilka najbliższych dni. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wystawy.

XII RAJD INTEGRACYJNY „NIE IZOLUJ MNIE”

RAJD NORDIC WALKING „RAZEM SPRAWNIEJ”